Makinalı Hasatta Ürün Kayıp Ölçüm Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi!

Published on 11 April 2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sürdürülen ''Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı" çerçevesinde gerçekleştirilen kontrollerin kapsam ve etkinliğinin artırılması hedefi doğrultusunda; ürün kayıp ölçümlemesi bilinmeyen veya ölçüm yöntemlerinin geliştirilmesi gereken nohut, mercimek, şeker pancarı, patates, yer fıstığı ve silaj gibi ürünlerin makina ile hasadındaki kayıplara ilişkin ölçüm yöntemlerinin ortaya konulması amacıyla planlanan çalıştay, 27-29 Mart 2018 tarihlerinde Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenmiştir. 

Read more...

Akıllı Tarım Platformu Web Sitesi Yayına Girmiştir!

Published on 20 February 2018

2010'lar itibariyle ismi telaffuz edilmeye başlayan ve Tarım 4.0 veya Akıllı Tarım adlandırılan bu dönemde, Tarım 3.0’da kullanılan bir kısım teknolojilerin gelişimi söz konusu olmuş ve tarımsal işletmeleri bir bütün olarak ele alacak bir bakış açısı ile yeni, dijital unsurlara dayanan teknolojiler kullanılmaya başlanmıştır. Bu yeni dönemde, dijital tarımın birçok unsuru ülkemizde henüz emekleme aşamasında olsa da, bu stratejik yarışta rakiplerimizden geri kalmamak üzere Birliğimiz önderliğinde bir çalışmanın yapılması planlanmıştır. 

Read more...

T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar

Published on 12 February 2018

“T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar”ın yürürlüğe konulması; Başbakan Yardımcılığının 27/12/2017 tarihli ve 34098 sayılı yazısı üzerine, 15/11/2000 tarihli ve 4603 sayılı Kanunun 3 üncü maddesi ile 27/12/2006 tarihli ve 5570 sayılı Kanunun 1 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 08/01/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır. Karar, 2018-2020 dönemini kapsar. 

Read more...

MAKFED MEYEM, MYK Yetkilendirilmesi 31 Ocak 2018 İtibariyle Tamamlandı!

Published on 05 February 2018

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu, “toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden Makina İmalat Sektörünün, kalite, teknoloji geliştirme ve yenilikçilikte uluslararası düzeyde rekabetçi bir yapıya ulaşmasına katkı sağlama” vizyonu çerçevesinde, Ankara Kalkınma Ajansı desteği ile bir “Sınav ve Belgelendirme Merkezi” kurulmasına yönelik bir yıldır yürüttüğü proje sonunda aşağıdaki yetki alanı dahilinde MYK Yetkilendirilmesini 31 Ocak 2018 itibariyle sağladı. 

Read more...

Bizi Takip Edin

facebook twitter linkedin